Ucieszyć się jak dziecko


Pierwszy wpis w tym roku. Długo się zastanawiałem, co napisać… I jakoś nic mi nie przychodziło do głowy… Dodatkowo styczeń jest dość intensywnym czasem, co nie sprzyja przeżywaniu rowerowych przygód. Odwiedziny kolędowe, szkoła, normalne parafialne obowiązki i dzień za dniem ucieka nawet się nie wie kiedy… Ale kolęda się skończyła i powoli wszystko wraca do normy. I ta niedziela jest tego najlepszym potwierdzeniem. Bowiem w końcu miałem chwilę wolnego, aby wyskoczyć na rower. Do tego dzisiejsza pogoda, która wręcz prosiła by wyjść na świeże powietrze.

Dlatego równo po trzech tygodniach wyszedłem na dwór na rower. Specjalnie sprawdzałem w kalendarzu. Szybko ten czas zleciał. Przez te dni rower był, ale w formie stacjonarnej. Tym bardziej ucieszyłem się z tego dzisiejszego kolarskiego wypadu. Powiem wprost ucieszyłem się jak dziecko!

I dzisiaj właśnie trochę o tej dziecięcej radości.

W naszym życiu jest tak, że zanika w nas taka autentyczna radość. Ona w pełni jest u dzieci. Zresztą każdy z nas, gdy obserwuje dzieci, widzi jak one potrafią się cieszyć. Często z małych, niepozornych spraw. Ta radość jest taka pełna i czysta. Niestety w miarę jak dorastamy przestajemy dostrzegać te drobne sprawy, które do tej pory sprawiały nam radość. Dlaczego tak jest? Nie wiem… Może dlatego, że zaczynamy uważać, że tak nie wypada, że jak człowiek już dorosły to musi się poważnie zachowywać itd. Na szczęście przychodzą takie chwile w życiu, że przypominamy sobie jak ta dziecięca radość była wspaniała. Tak było dzisiaj u mnie. Tęsknota za rowerem, za tym co tak bardzo lubię pozwoliła mi przypomnieć sobie o tej radości.


Dlaczego o tym piszę? Żeby zachęcić Was do takiej dziecięcej radości. Bo jest ona wspaniała. I nie na darmo Pan Jezusa powiedział: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” Mt 18,3 Od dzieci naprawdę możemy się wiele nauczyć. Nie bójmy się tego. Uczmy się na nowo radości. Czy to na rowerze, biegając czy grając w szachy. Nie ważne jak, ale róbmy takie rzeczy by na nowo się cieszyć i radować. A świat stanie się wtedy piękniejszy.
Komentarze

 1. Szczęść Boże .
  Zazdroszczę takiej pięknej słonecznej pogody która pozwala się cieszyć z jazdy na rowerze podczas zimy . Mam nadzieję że jutro i u mnie wreszcie będzie taka auta .

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne, pozytywne zdania! Dzięki :-)
  Wojtek_V2

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne, pozytywne zdania! Dzięki :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważaj, bo przerwa strasznie rozleniwia i demotywuje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty