Zmęczenie
Środa II tydzień Adwentu - Mt 11,28-30

Zmęczenie, zniechęceni, załamanie… Któż z nas tego nie doświadczył. Co więcej, ilu z nas w tej właśnie chwili znajduje się w takiej właśnie sytuacji. Utrudzeni codziennością, zmęczeni rutyną każdego dnia, obciążeni obowiązkami w pracy, w domu, w szkole czy gdziekolwiek jesteśmy…

Najgorsze w tym wszystkim jednak jest jeszcze coś innego. Gdy w takiej całej sytuacji czujemy, że jesteśmy sami… I znikąd nie widzimy ratunku. Dlatego dzisiejsza Ewangelia jest tak bardzo dla nas ważna. „Przyjdźcie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Pan Jezus jak nikt inny zna nasze problemy, słabości, momenty kryzysów i załamania. On nie jest Bogiem, którego nie obchodzi los człowieka. On jest Bogiem, który stał się człowiekiem i jak nikt inny zna nas, zna wszystkie nasze problemy. I przede wszystkim, nie tylko zna, ale chce nam pomóc i być z nami.


Dlatego w kolejny dzień adwentu, gdy tak często czujemy się zmęczeni, utrudzeni i obciążeni, przyjdźmy do Jezusa i oddajmy Mu to wszystko. Siostro i bracie, przyjdź dzisiaj do Kościoła, chociaż na chwilę i porozmawiaj z Jezusem.  On cię nie zostawi, będzie z tobą i ci pomoże.

Komentarze

Popularne posty