Czy wierzysz???Piątek I tydzień Adwentu Mt 9.27-31
„Czy wierzycie, że mogę to wam uczynić?” To pytanie Pana Jezusa z dzisiejszej Ewangelii, które skierował do niewidomych, jest tak naprawdę pytaniem do każdego z nas. „Czy wierzysz, że mogę Ci to uczynić?” Wierzysz w to?


Jakże to pytanie jest dalej aktualne. I widzę to sam po sobie. Niby ufam Bogu, niby chcę Go zapraszać do swojego życia, ale ciągle gdzieś w tam w głowie tworzę sobie furtkę, że jednak sam muszę dać sobie radę, że sam wszystko zrobię. Piękne hasła o wierze, zaufaniu Bogu nie przekładają się na rzeczywistość. A jak tak wygląda sytuacja, to Bóg nigdy w moim życiu nic nie uczyni. On aż do bólu szanuje moją wolność i nie wchodzi do mojego życia bez zaproszenia. 


Może dlatego tak mało cudów jest w naszym życiu, że nie potrafimy tak na 100% Bogu zaufać, Jemu się powierzyć. Jak ci dwaj niewidomi bohaterowie dzisiejszej Ewangelii. Oni już po ludzku nic nie mieli, nić nie mogli uczynić. I wołali z całej siły, by Jezus ich uzdrowił. Uwierzyli, zaufali. I zdarzył się cud. Takie proste. A równoczesne takie trudne… Dlatego tak mocno trzeba nam troszczyć się o nasza wiarę, ciagle ją pogłębiać, rozwijać. I to zadanie na dzisiaj, jutro, pojutrze i tak do końca życia. Modlić się o żywą wiarę i ciągle ją rozwijać.

Komentarze

Popularne posty